Social Media

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bartłomiej Gajek
Redaktor naczelny
historyk, archiwista, współtwórca i redaktor naczelny portalu www.pregierz.pl. Zajmuje się przestępczością w epoce nowożytnej oraz historią Krakowa. Współpracował m.in. z twojahistoria.pl, "Mówią Wieki" i "Newsweek Historia".

Redaktorzy

Bartosz Rebelski
Redaktor
historyk, archiwista tak z zawodu jak i z pasji. Zawodowo związany z poznańskim oddziałem IPN. Zajmuje się historią PZPR na terenie Poznania oraz represjami aparatu bezpieczeństwa PRL wobec przeciwników władzy ludowej. Po godzinach tolkienista i wielki fan twórczości J.R.R. Tolkiena. Członek Poznańskiego Towarzystwa Miłośników Tolkiena "Drużyna Pyrlandii".
Kamila D. Szymczak
Redaktor
historyk, absolwent UJ. Zgłębia dzieje relacji polsko-węgierskich w średniowieczu. Prowadzi blog historyczny "Comes Palatinus Hungariae". Interesuje się także historią eksperymentów medycznych. Tematyka początków psychiatrii nie jest jej obca.
Ewelina Powierska
Korektorka
korektorka, autorka tekstów, transkrybent. Interesuje się historią XX wieku (II wojna światowa), ale także, na przestrzeni wieków, historią innych kontynentów. Miłośniczka kryminałów i horrorów. Związana z Fundacją Sama Mama.
Moje publikacje
Ewa Kajtoch
Korektorka
korektorka, redaktorka, a czasem nawet autorka. Mieszka i pracuje w Krakowie. Zapewniała już korektorskie wsparcie między innymi portalowi Archiwum Zbrodni. W wolnych chwilach pisze opowiadania.
Anna Samek-Bugno
Korektorka
kulturoznawca, redaktor i korektor. Interesuje się historią, etnografią i literaturą. Współpracowała z Bronowickim Archiwum Społecznym, od kilkunastu lat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Bronowic, wydawcą periodyku „Bronowickie Zeszyty Historyczno-Literackie”.

Autorzy

Agnieszka Garbacz
Autor
autorka tekstów. Nieuleczalna bibliofilka. Miłośniczka reportaży i true crime. Zawodowo związana z Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Prowadzi bloga „Archeologia po godzinach”, gdzie pisze o przeszłości i tych, którzy ją badają.
Barbara Kranz
Autor
historyk i copywriter. Interesuje się historią XIX oraz XX wieku. Zwłaszcza zagadnieniem eugeniki.
Michał Beczek
Autor
Historyk o zainteresowaniach skupionych na Europie Środkowo - Wschodniej doby wczesnego średniowiecza. Współpracownik portali Histmag oraz Polish History, oraz autor dwóch prac poświęconych średniowiecznej Rusi: „Wikingowie na Rusi” i „Wojskowość średniowiecznej Rusi”.
Mikołaj Szymaniak
Autor
rocznik 1987, absolwent Stosunków Międzynarodowych, niemcoznawca. Od urodzenia związany ze Szczecinem. Wielbiciel gitarowych brzmień, koszykówki, piłki nożnej i handballu. Niegdyś wokalista i autor tekstów. Kucharz - amator.
Sara Trojanowska
Autor
historyczka i archiwistka. Interesuje się historią życia codziennego na przestrzeni wieków oraz kobietami w historii, a przede wszystkim ich biografiami. Autorka prowadzi profil na Instagramie "Ta Historyczka" poświęcony tematyce swoich zainteresowań
Klaudia Blicharska
Autor
biolog, antropolog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizująca się w osteologii oraz medycynie sądowej, a hobbistycznie malarka i tancerka. Nerd z szerokim wachlarzem zainteresowań, kochający książki, głównie fantastykę i horror, jak również historię sztuki oraz medycyny.
Kamila D. Szymczak
Autor
historyk, absolwent UJ. Zgłębia dzieje relacji polsko-węgierskich w średniowieczu. Prowadzi blog historyczny "Comes Palatinus Hungariae". Interesuje się także historią eksperymentów medycznych. Tematyka początków psychiatrii nie jest jej obca.
Małgorzata Krupska
Autor
polonistka, bibliotekarka, nauczycielka. Interesuje się historią, literaturą i psychologią, uwielbia koty oraz podróże. Członkini Koła Miłośników Dziejów Grudziądza, grupy regionalistów działającej od 1986 roku.
Maksymilian Mikuła
Autor
student historii na Uniwersytecie Łódzkim. Jego zainteresowania obejmują średniowieczne dzieje basenu Morza Śródziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem historii Bizancjum. Miłośnik literatury fantastycznej, teatru i opery.
Damian Szymon Nitecki
Autor
historyk wojskowy, historyk starożytności, mediewista, archeolog, epigrafik, rekonstruktor historyczny, projektant gier planszowych i karcianych o tematyce strategicznej, taktycznej i fantasy, przewodnik turystyczny po Toruniu, Dybowie, Złotorii i Gniewkowie, prezes Towarzystwa Naukowego w Gniewkowie, bibliofil, publicysta, youtuber. Lubi szachy i prozę J. R. R. Tolkiena, A. Sapkowskiego, R. Sutcliff, S. Pressfielda, L. Davis i S. Scarrowa. Prowadzi kanał "Historia militarna" na YouTube.
Dominik Niklas
Autor
Historyk archiwista i prawnik, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Rocznik '88. Gitarzysta, wokalista oraz autor tekstów. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię kultury, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów pogrzebowych. Członek Towarzystwa Historiograficznego. Miłośnik zwierząt -  ma dwa psy, królika i szynszyla.
Sandra Holz
Autor
absolwentka Państwowego Liceum Sztuk plastycznych na specjalizacji projektowania graficznego, fascynatka historii sztuki. W wolnych chwilach pisze opowiadania, rysuje. Uwielbia książki i muzykę.
Sara Bernat
Autor
liceum skończyła na profilu ścisłym i obecnie kształci się na kierunku z dziedzin prawnych. Historia zawsze była jej dodatkową pasją. Wiedzę z tej dziedziny przede wszystkim czerpie z własnych dociekań naukowych i licznej literatury, którą uzupełnia doświadczeniami z podróży. Gdziekolwiek jest, stara się odwiedzić jak najwięcej miejsc i zobaczyć prawdziwe echa dawnych lat. Biegła znajomość angielskiego oraz podstawy innych języków pozwalają jej uzupełniać wiedzę historyczną o dorobki zagranicznych autorów oraz dzieł nieprzetłumaczonych na język polski. Chciałaby móc dzielić się świadomością historyczną i połączyć ją z wykształceniem zawodowym.

Graficy

Marcin Bartoś
Grafiik
lublinianin z rocznika 1989, rysownik, ilustrator, autor komiksów zinowych oraz animator. Swoją przygodę z komiksem rozpoczął w latach 90, gdy namiętnie zaczytywał się w "księgach" Papcia Chmiela oraz superbohaterskich zeszytach od wydawnictwa TM-SEMIC. Swoje pierwsze komiksy rysował i "upowszechniał" wśród ławkowych rówieśników już w szkole podstawowej. W 2011 założył swoje amatorskie studio filmów animowanych. BLACKSTUDIO2011. W 2021 postanowił w końcu "wyjść z szuflady" i oficjalnie wydawać swoje komiksy w małym nakładzie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Zdeklarowany fan "Dragon Ball Z ".
K.K ,,ksti''
Grafik
Oprawa graficzna
Skip to content