Social Media

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Diabeł”, Alfonso M. di Nola

Książką, której omówienia chciałabym się podjąć, jest Diabeł autorstwa Alfonso M. di Noli. Di Nola był włoskim antropologiem kultury oraz historykiem religii, wykładowcą na uniwersytetach w Sienie i Rzymie, a także w Istituto Universitario Orientale w Neapolu. W kręgu jego zainteresowań, poza tematyką religijną, znajdowały się również śmierć i żałoba.

Okładka

Hitler, III Rzesza, Gestapo – te słowa kojarzą się z terrorem, śmiercią i strachem. Chcąc zdobyć większą wiedzę odnośnie tajnej policji tego czasu, czyli Gestapo, sięgnęłam po książkę Ruperta Butlera pod takim samym tytułem: Gestapo. Autor (dziennikarz) którego specjalnością jest III Rzesza oraz okres II wojny światowej, w przystępny sposób opowiada o budowaniu, działalności…

1 (1)

Umysł seryjnego zabójcy niewątpliwie jest interesującym tematem nie tylko dla psychologów. Christopher Berry-Dee w książce Rozmowy z seryjnymi mordercami przedstawił dziewięć postaci, dziewięć historii osób, które w swoim życiu zabiły wielu niewinnych ludzi. Co się kryje w umyśle mordercy? Co nim kieruje? To wydaje się prostą sprawą – po prostu tacy się urodzili.

Rozmowy z seryjnymi mordercami - Ch. Berry-Dee

Eksperymenty i tortury – słowa te budzą obrazy, które obrazy elektryzują każdego. Jak wyglądały podczas II wojny światowej w japońskich ośrodkach badawczych? Opisuje to Hal Gold w książce Jednostka 731.

388719-352x500

Zielony kolor podobno uspokaja i wprowadza równowagę w nasze życie. Ale zielony kolor mógł (i w sumie nadal może) nas zabić, albo zniszczyć nasze zdrowie. Zapytacie: dlaczego? Na to pytanie – ale także na wiele innych, które zapewne się pojawią – odpowie Wam Wiktoria Król w swojej książce pt. Kolor Śmierci, odcień grobu czyli 50 odcieni morderczej zieleni.

50odcienimorderczejzieleni

Był sobie Borys. Urodził się w Związku Radzieckim i miał bardzo trudne dzieciństwo, naznaczone utratą rodziców i pobytem w internacie, gdzie prześladowały go starsze dzieciaki.  Później jego życie też nie zaliczało się do łatwych, ale chłopak nie poddawał się i robił wszystko, aby przetrwać i zadbać o swoich bliskich. Niestety, trudno mu się żyło w tym kraju i postępowanie Borysa nie było do końca konwencjonalne, choć, jak sam to określił, robił tylko to, co wszyscy.

Pręgierz recenzja
Skip to content