Social Media

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Starsze artykuły

Nowy artykuł

Recenzje

Autor: Ewa Kajtoch

Autor: Bartłomiej Gajek

0
Liczba ciekawostek, która cały czas rośnie 🙂

Staszek w marcu

Bartłomiej Gajek

historyk, archiwista, współtwórca i redaktor naczelny portalu www.pregierz.pl. Zajmuje się przestępczością w epoce nowożytnej oraz historią Krakowa. Współpracował m.in. z twojahistoria.pl, "Mówią Wieki" i "Newsweek Historia".

Ewelina Powierska

korektorka, autorka tekstów, transkrybent. Interesuje się historią XX wieku (II wojna światowa), ale także, na przestrzeni wieków, historią innych kontynentów. Miłośniczka kryminałów i horrorów. Związana z Fundacją Sama Mama.

Michał Beczek

historyk o zainteresowaniach skupionych na Europie Środkowo-Wschodniej doby wczesnego średniowiecza. Współpracownik portali Histmag oraz Polish History. Autor dwóch prac poświęconych średniowiecznej Rusi: „Wikingowie na Rusi” i „Wojskowość średniowiecznej Rusi”.

Agnieszka Garbacz

autorka tekstów. Nieuleczalna bibliofilka. Miłośniczka reportaży i true crime. Zawodowo związana z Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Prowadzi bloga „Archeologia po godzinach”, gdzie pisze o przeszłości i tych, którzy ją badają.

Barbara Kranz

historyk i copywriter. Interesuje się historią XIX oraz XX wieku. Zwłaszcza zagadnieniem eugeniki.

Mikołaj Szymaniak

rocznik 1987, absolwent Stosunków Międzynarodowych, niemcoznawca. Od urodzenia związany ze Szczecinem. Wielbiciel gitarowych brzmień, koszykówki, piłki nożnej i handballu. Niegdyś wokalista i autor tekstów. Kucharz - amator.

Sara Trojanowska

historyczka i archiwistka. Interesuje się historią życia codziennego na przestrzeni wieków oraz kobietami w historii, a przede wszystkim ich biografiami. Autorka prowadzi profil na Instagramie "Ta Historyczka" poświęcony tematyce swoich zainteresowań.

Klaudia Blicharska

biolog, antropolog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizująca się w osteologii oraz medycynie sądowej, a hobbistycznie malarka i tancerka. Nerd z szerokim wachlarzem zainteresowań, kochający książki, głównie fantastykę i horror, jak również historię sztuki oraz medycyny.

Kamila D. Szymczak

historyk, absolwent UJ. Zgłębia dzieje relacji polsko-węgierskich w średniowieczu. Prowadzi blog historyczny "Comes Palatinus Hungariae". Interesuje się także historią eksperymentów medycznych. Tematyka początków psychiatrii nie jest jej obca.

Małgorzata Krupska

polonistka, bibliotekarka, nauczycielka. Interesuje się historią, literaturą i psychologią, uwielbia koty oraz podróże. Członkini Koła Miłośników Dziejów Grudziądza, grupy regionalistów działającej od 1986 roku.

Maksymilian Mikuła

student historii na Uniwersytecie Łódzkim. Jego zainteresowania obejmują średniowieczne dzieje basenu Morza Śródziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem historii Bizancjum. Miłośnik literatury fantastycznej, teatru i opery.

Damian Szymon Nitecki

historyk wojskowy, historyk starożytności, mediewista, archeolog, epigrafik, rekonstruktor historyczny, projektant gier planszowych i karcianych o tematyce strategicznej, taktycznej i fantasy, przewodnik turystyczny po Toruniu, Dybowie, Złotorii i Gniewkowie, prezes Towarzystwa Naukowego w Gniewkowie, bibliofil, publicysta, youtuber. Lubi szachy i prozę J. R. R. Tolkiena, A. Sapkowskiego, R. Sutcliff, S. Pressfielda, L. Davis i S. Scarrowa. Prowadzi kanał "Historia militarna" na YouTube.

Dominik Niklas

rocznik '88, historyk i prawnik. Gitarzysta, wokalista oraz autor tekstów. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię kultury, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów pogrzebowych. Ma dwa psy, dwa króliki i szynszyla.

Sandra Holz

absolwentka Państwowego Liceum Sztuk plastycznych na specjalizacji projektowania graficznego, fascynatka historii sztuki. W wolnych chwilach pisze opowiadania, rysuje. Uwielbia książki i muzykę.

Skip to content